loading image
539 350 983

Konsultant medyczny online

882 572 813

Sklep dyżurny Focha 33

735 986 088

Dział Handlowy

Wkładki ortopedyczne dla sportowców

Myślisz, że wkładki do butów dla sportowców to produkty przeznaczone jedynie dla zawodowców? Nic bardziej mylnego - nie musisz trenować 40 godzin w tygodniu by przeciążenia dały Ci się we znaki. Poranek bez 30-minutowego joggingu dla Ciebie nie istnieje? Lubisz odreagować stres w pracy grając w tenisa lub squasha? Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, wypróbuj wkładki do butów dla sportowców

Dlaczego stosowanie wkładek ortopedycznych jest istotne?

Nawet jeśli uprawiasz sport rekreacyjnie, warto pomyśleć o wsparciu stopy w postaci profesjonalnych wkładek ortopedycznych. Dlaczego? Nieprawidłowe ułożenie stopy prowadzi do przeciążeń, które z kolei mogą powodować mechaniczne deformacje narządu ruchu. Dużo prościej o o haluksy, modzele, odciski, a także kontuzje. Osoby posiadające deformacje stóp są bardziej narażone na kontuzje - przykładem może być gracz Realu Madryt, Toni Kroos, który w 2016 roku złamał kość śródstopia w wyniku znacznego przeciążenia stopy obarczonej płaskostopiem.

Wkładki dla sportowców, które zapewniają dodatkową amortyzację oraz wspierają stopę podczas ruchu, są dobierane do:

 • typu stopy,
 • specyfiki dyscypliny,
 • obciążenia.

Dobór odpowiedniej wkładki to podstawa - dobrze dobrana wkładka tworzy jedność z obuwiem, gwarantując wysoki komfort użytkowania podczas wysiłku.

Wkładki ortopedyczne - dla kogo?

Zastanawiasz się, czy wkładki ortopedyczne to w Twoim przypadku dobra inwestycja? Nawet jeśli nie posiadasz stwierdzonej deformacji czy uszkodzenia narządu ruchu, warto zbadać stopę pod tym kątem. Zdrowe osoby regularnie uprawiające sport narażone są na przeciążenia, które można zminimalizować przy stosowaniu dobrze dobranych wkładek do butów sportowych.

Stopa sportowca wymaga szczególnej uwagi. Wśród propozycji producentów profesjonalnych wkładek ortopedycznych dla biegaczy znajdziesz m.in.:

 • wkładki amortyzujące do biegania,
 • wkładki na płaskostopie poprzeczne,
 • wkładki na modzele,
 • wkładki supinujące,
 • wkładki pronujące.

Płaskostopie a bieganie

Czy można biegać z płaskostopiem? Można. Ale należy odpowiednio się do tego przygotować. Dobrze dobrane wkładki do butów do biegania dla sportowców zapewniają amortyzację i chronią stawy przed kontuzją. Powinny być jednak indywidualnie dobrane do konkretnej stopy oraz buta sportowego. Nie wiesz, jakie wkładki do butów będą najlepsze dla Ciebie? Umów się na nieinwazyjne badanie stóp, które pozwoli na dopasowanie produktu.

Wkładki ortopedyczne dla sportowców na wymiar

Nie wiesz, gdzie kupić wkładki ortopedyczne dla sportowców? Wybieraj sprawdzone produkty ze sklepów medycznych dopasowywane na wymiar. Dobrze dobrana wkładka zapewni Ci komfort podczas ćwiczeń, nieodpowiednio dopasowana może niestety negatywnie wpłynąć na ułożenie stopy i w konsekwencji prowadzić nawet do kontuzji. W sklepie AZM Medical w Krakowie oferujemy wkładki ortopedyczne dla sportowców:

 • biegaczy,
 • tenisistów,
 • narciarzy,
 • snowboardzistów,

a także uprawiających fitness, squash i inne sporty. Nie czekaj, wkładki dla sportowców zapewnią Ci komfort podczas codziennego treningu!