loading image
539 350 983

Konsultant medyczny online

882 572 813

Sklep dyżurny Focha 33

735 986 088

Dział Handlowy

Wkładki ortopedyczne

Czy wiesz, że wkładki ortopedyczne to produkty, które pomogą pozbyć się wielu dolegliwości bólowych? Wrodzone lub mechaniczne uszkodzenie narządu ruchu, a także jego deformacje to problemy, które wbrew pozorom dotykają dużą część społeczeństwa. Nieleczone pogłębiają dyskomfort bólowy, a także mogą dodatkowo obciążać różne części ciała. Aby poprawić komfort poruszania się lub skorygować dysfunkcje narządu ruchu, warto wybrać indywidualne wkładki ortopedyczne, które dopasowywane są do stóp pacjenta.

Stopa to podstawa!

Bóle kręgosłupa, barków, kolan, a nawet bóle głowy to dolegliwości, które związane mogą być z nieprawidłowym ułożeniem stopy, która jest podstawowym elementem układu ruchu. Ze względu na ukształtowanie stopy wyróżnia się 3 jej typy:

  • stopa prawidłowa - dobra stabilizacja i brak przeciążeń;
  • stopa wydrążona - prowadzi do przeciążeń, wymagane jest stosowanie wkładek by zmniejszyć przeciążenia w obrębie ścięgna Achillesa, tylnej grupie mięśni goleni i rozcięgna podeszwowego;
  • stopa płaska i płasko-koślawa - prowadzi do przeciążeń, stosowanie wkładki ortopedycznej zapobiega bólom w obrębie rozcięgna podeszwowego i śródstopia.

Mechaniczne deformacje narządu ruchu - kontuzje, modzele, odciski, haluksy, a także nieodpowiednio dobrane obuwie, mają negatywny wpływ na komfort chodzenia. Indywidualne wkładki ortopedyczne to rozwiązanie, które przyniesie ulgę zarówno na co dzień, podczas rehabilitacji, jak i okazjonalnie - np. podczas uprawiania sportów.

Zastosowanie wkładek ortopedycznych

Odpowiednio dobrane wkładki ortopedyczne powinno się stosować w większości wad stóp - nie tylko na płaskostopie czy przy krótszej nodze. Ich zadaniem jest:

  • poprawienie komfortu poruszania się: wkładki zmniejszyć mogą obciążenie;
  • korekcja dysfunkcji narządu ruchu: m.in. nierówna długość kończyn, ostroga piętowa, paluchy koślawe, palce młotkowate, kolana szpotawe, stopa wydrążona, płaskostopie poprzeczne i podłużne;
  • korekcja ustawienia stóp u dzieci i młodzieży: wspierają prawidłowe ustawienie kolan, bioder i kręgosłupa.

Zastanawiasz się, czy powinieneś nosić wkładki ortopedyczne? Sygnałem alarmującym, oprócz widocznych deformacji narządu ruchu, są dolegliwości bólowe bioder, kręgosłupa, stawów kolanowych, a także nawracające kontuzje stawów kolanowych i skokowych. Odpowiednio dobrane wkładki ortopedyczne do butów noszone na co dzień przywrócą komfort poruszania się.

Spersonalizowane wkładki ortopedyczne dla dzieci i dorosłych

Indywidualne wkładki ortopedyczne to doskonałe rozwiązanie podczas leczenia, jak i zapobiegania dysfunkcjom ruchu. Specjalistyczne sklepy z asortymentem ortopedycznym AZM Medical oferują wkładki ortopedyczne dla dzieci i dorosłych przeznaczone m.in. dla osób z dysfunkcją narządu ruchu. Odczuwasz ból karku, barku, szyi, bioder lub kolan podczas chodzenia? W naszych punktach uzyskasz fachową pomoc w doborze odpowiednich dla Ciebie wkładek ortopedycznych. Wykonujemy wkładki na wymiar, również termoplastyczne, które dostosowane są do rodzaju schorzenia. Oferujemy mi.n.:

  • wkładki ortopedyczne dla biegaczy i sportowców,
  • wkładki ortopedyczne wyrównujące,
  • wkładki ortopedyczne supinujące,
  • wkładki ortopedyczne na haluksy

i wiele innych. Zadbaj o swoje stopy, wkładki ortopedyczne od AZM Medical z siedzibą w Krakowie zapewnią Ci komfort chodzenia na co dzień.