loading image
539 350 983

Konsultant medyczny online

882 572 813

Sklep dyżurny Focha 33

735 986 088

Dział Handlowy

Rehabilitacja domowa - dlaczego warto się nią zainteresować?

Rehabilitacja domowa zyskuje coraz większą popularność. Mimo to wciąż jest wiele osób, które obawiają się fizjoterapii domowej. Niektórzy uważają, że fizjoterapeuta nie będzie miał odpowiedniego sprzętu, maszyn lub miejsca, żeby poprawnie przeprowadzić sesję rehabilitacyjną. Na szczęście obecnie każdy wykwalifikowany specjalista, jadąc na taką rehabilitację, ma ze sobą potrzebne akcesoria. Czy rehabilitacja domowa ma jakieś zalety? Czy naprawdę jest lepsza od klasycznej sesji w szpitalu? Odpowiadamy!

rehabilitacja-domowa

Rehabilitacja domowa w Krakowie - czy warto?

Rehabilitacja domowa na terenie Krakowa i innych większych miast to coraz popularniejszy trend zarówno wśród osób starszych, osób pracujących, jak i dzieci. To oszczędność czasu, energii i... nerwów. Pamiętaj, że każdy wykwalifikowany specjalista bierze ze sobą kompletny sprzęt do rehabilitacji w domu, dlatego nie musisz się obawiać, że fizjoterapeuta przyjedzie nieprzygotowany. Jedyne, co musisz mu zapewnić, to odrobina miejsca.

Jakie akcesoria rehabilitacyjne zwykle ma ze sobą fizjoterapeuta?

  • rozkładany stół do masażu,
  • urządzenia do elektroterapii/laseroterapii/terapii ultradźwiękowej,
  • taśmy, rollery, gumy,
  • mata,
  • piłka rehabilitacyjna do ćwiczeń i siedzenia.

Zalety rehabilitacji domowej

Jakie zalety ma rehabilitacja domowa (nie tylko w Krakowie, ale i mniejszych miastach lub terenach wiejskich)? Przede wszystkim nie wymaga od Ciebie wyjścia z domu lub z biura i dojechania - czasami - na drugi koniec miasta. Nie tylko więc oszczędzasz na paliwie czy biletach komunikacji miejskiej, ale także nie marnujesz czasu na dojazdy. A czas jest bardzo cenny - zwłaszcza w większych miastach, w których często się korkuje.

Oprócz tego domowa rehabilitacja to inaczej mówiąc indywidualnie wykonywane zabiegi. Dają one bardzo szybkie efekty - dużo szybsze, niż chodzenie na rehabilitację z kilkoma pacjentami jednocześnie. Fizjoterapeuta skupia się tylko na Tobie, dzięki czemu może wyłapać ewentualne błędy i od razu je skorygować.

Dodatkowo nie będzie sytuacji, w której z losowych przyczyn nie dotrzesz na rehabilitację. Często jest tak, że pacjentów tak bolą plecy, noga lub inne części ciała, że nie są w stanie dojechać do kliniki/szpitala. Tutaj fizjoterapeuta przyjedzie do Ciebie i pomoże Ci uporać się z bólem. Dotyczy to szczególnie osób starszych lub ludzi po poważnych wypadkach (rehabilitacja domowa często jest przeprowadzana po udarze).

A jeżeli chodzi o dzieci, to oczywiście największą zaletą jest fakt, że rehabilitacja domowa jest przeprowadzana w miejscu, w którym dziecko często przebywa i jest z nim oswojone. Ma to ogromny wpływ na jego komfort i samopoczucie - dzieci rozluźnione i zadowolone chętniej współpracują z fizjoterapeutą.

Również czas trwania rehabilitacji może zostać wydłużony - w zależności od Twoich potrzeb i kalendarza rehabilitanta może to być 30 minut, ale także godzina czy półtorej. Wszystko zależy od Waszych ustaleń.

Rehabilitacja domowa a mała przestrzeń w mieszkaniu

Sprzęt do rehabilitacji w domu wcale nie zajmuje dużo miejsca. Nawet jeżeli masz małe mieszkanie, to nie musisz wygospodarować ogromnej przestrzeni. Wystarczy, że odsuniesz stół i krzesła z salonu lub jadalni i gotowe. Rehabilitant dobierze ćwiczenia, które będziesz mógł wykonywać komfortowo nawet w niewielkim pomieszczeniu.

Sprzęt do rehabilitacji w domu do kupienia od ręki

Niektóre ćwiczenia, które pomogą Ci wrócić do pełnej sprawności, możesz wykonywać przy pomocy specjalnych przyrządów. Szczególnie polecamy akcesoria rehabilitacyjne w Krakowie, które kupisz w A.Z.M. Medical. Znajdują się u nas maty jeżykowe, półkule do masażu, linki do ćwiczeń, rotory do rąk i nóg, taśmy do ćwiczeń i kompresy żelowe. Dzięki temu będziesz mógł ćwiczyć samodzielnie, po konsultacji z fizjoterapeutą. Pamiętaj, że odpowiednie ćwiczenia pomogą Ci szybciej wrócić do pełni sił!