loading image
539 350 983

Konsultant medyczny online

882 572 813

Sklep dyżurny Focha 33

735 986 088

Dział Handlowy

Ortezy termoplastyczne - do kąpieli i nie tylko

Czy wiesz, że ortezy termoplastyczne to świetna alternatywa dla tradycyjnego gipsu i klasycznych stabilizatorów? Specjalne tworzywa termoplastyczne, z których produkowane są ortezy to nowa jakość i komfort dla pacjentów, którzy nie chcą rezygnować z aktywnego życia podczas leczenia.

orteza termoplastyczna

Czym jest orteza termoplastyczna?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie musimy zrozumieć, czym różnią się ortezy termoplastyczne od standardowych ortez. Oba warianty unieruchamiają kończyny dotknięte urazami w postaci złamań lub pęknięć kości. Dotychczasowe rozwiązania spełniały swoją funkcję, jednak w znacznym stopniu utrudniały mobilność i wygodę pacjentów. 

Wykorzystanie innowacyjnej technologii wysoce termoplastycznego polimeru PolyTrexX™ do produkcji ortez termoplastycznych sprawia, że orteza doskonale dopasowuje się do kształtu kończyny. Jakie jeszcze są ich zalety?

  • Wodoodporny materiał powoduje, że ortezy termoplastyczne nadają się nie tylko do kąpieli, ale także sprawdzają się podczas treningu, w tym pływania na basenie, bez konieczności ich zdejmowania.
  • Lekkość i bardzo dobra wentylacja zapewniają stały dopływ powietrza.
  • Możliwe jest zastosowanie ortezy termoplastycznej u dzieci - ortezę kształtuje się szybko, co w przypadku dzieci jest ogromnym ułatwieniem. 
  • Orteza termoplastyczna jest produktem wielofunkcyjnym - może być stosowana jako szyna, gips oraz aparat ortopedyczny.
  • W odróżnieniu od tradycyjnego gipsu, ortezy termoplastyczne przepuszczają promienie rentgenowskie. Ponadto polimer PolyTrexX™ jest biodegradowalny.

Zastosowanie ortez termoplastycznych

Dla wielu pacjentów leczących złamanie najtrudniejsza jest konieczność ograniczenia aktywności sportowej. Wykorzystanie do produkcji ortez wodoodpornego materiału sprawia, że pacjent nie musi rezygnować z zajęć na basenie (po wcześniejszej konsultacji z lekarzem). Ortezy termoplastyczne nadają się również do codziennej kąpieli.

Stosowanie ortez termoplastycznych zaleca się przede wszystkim w przypadku prostych złamań oraz urazów nadgarstka (zwichnięcie, przeciążenie, brak stabilności). Wykorzystywana jest jako stabilizator w leczeniu pooperacyjnym oraz w trakcie rehabilitacji. Sprawdzi się także w przypadku zapalenia ścięgna i skumulowanych urazów. Ortopedzi zalecają indywidualne ortezy termoplastyczne także osobom uprawiającym sport wyczynowy lub wykonującym zawód obarczony ryzykiem urazu nadgarstka. Na rynku dostępne są ortezy termoplastyczne kończyn górnych, w tym:

  • nadgarstka,
  • dłoni,
  • ramienia i barku,

oraz ortezy termoplastyczne dla dzieci, które są idealnym rozwiązaniem dla rodziców, posiadających aktywne ruchowo dzieci.

Specjalistyczny sprzęt ortopedyczny w Krakowie

Wysokiej jakości orteza termoplastyczna znajduje się w ofercie sklepów medycznych AZM Medical w Krakowie. Sprzęt ortopedyczny dostępny w naszych sklepach może zostać objęty refundacją NFZ, co dla pacjenta oznacza niższą cenę produktów wysokiej jakości. Oferujemy doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej ortezy, w tym ortezy termoplastycznej.