loading image
539 350 983

Konsultant medyczny online

882 572 813

Sklep dyżurny Focha 33

735 986 088

Dział Handlowy

Opaska uciskowa na nadgarstek - co daje?

Opaska uciskowa na nadgarstek ma wiele zastosowań. W zależności od jej rodzaju można spodziewać się innych rezultatów rehabilitacyjnych. Jednak w każdym przypadku, głównym celem stosowania opasek uciskowych na rękę jest zapewnienie prawidłowej, zalecanej przez lekarza stabilizacji i wsparcia. Co daje opaska uciskowa na nadgarstek i kiedy warto w nią zainwestować?

Do czego służy opaska uciskowa na nadgarstek?

Opaska uciskowa na nadgarstek

Opaska uciskowa na rękę jest niezastąpiona przy wszelkiego rodzaju zwichnięciach, kontuzjach i innych urazach. Tego rodzaju akcesoria rehabilitacyjne są często wykorzystywane w procesie powrotu do pełnej sprawności po przebytych operacjach, zabiegach i kontuzjach.

Opaski uciskowe na rękę są też cenione przez osoby borykające się z tzw. zespołem cieśni nadgarstka. Kompresja zajętych chorobą miejsc przynosi pozytywne skutki – redukuje dyskomfort, łagodzi dolegliwości bólowe, a także w pewnym stopniu wpływa na przywrócenie pełnego zakresu ruchów ręką. Aby osiągnąć dobry efekt terapeutyczny, konieczne jest jednak idealne dopasowanie opaski uciskowej do potrzeb.

Ogólnie – opaski uciskowe na nadgarstek i ortezy mają za zadanie:

  1. łagodzić dolegliwości bólowe,
  2. stabilizować nadgarstek po operacji, zabiegu, urazie,
  3. zapobiegać kontuzjom,
  4. chronić nadgarstek po urazie przed kolejną kontuzją,
  5. minimalizować dolegliwości związane z chorobą lokomocyjną.

Prawdopodobnie niewiele osób wie, że akupresura okolic nadgarstka może wpłynąć na redukcję przykrych skutków związanych z chorobą lokomocyjną. To naturalny i bezpieczny sposób, który może w wielu przypadkach wpłynąć na zminimalizowanie mdłości.

Rodzaje opasek uciskowych na nadgarstek - kiedy je stosować?

W zależności od indywidualnych zaleceń lekarza lub fizjoterapeuty, do każdego schorzenia dopasowuje się określony rodzaj opaski uciskowej. Mocne i sztywne ortezy nadgarstka nie sprawdzą się do celów prewencyjnych, bo stanowią swego rodzaju zamiennik gipsu, a z elastycznej opaski uciskowej nie skorzysta osoba po operacji, która musi całkowicie unieruchomić nadgarstek i rękę.

  1. Opaski elastyczne powinny być wykonane z lekkiego, wygodnego i przede wszystkim oddychającego neoprenu, który zapewnia skórze doskonałą cyrkulację powietrza.
  2. Opaski na nadgarstek przeciwbólowe mają za zadanie kompresować bolące miejsca i wpływać na redukcję bólu i sprzyjać redukowaniu stanów zapalnych ścięgien. Można stosować je prewencyjnie podczas uprawiania sportu.
  3. Ortezy na nadgarstek używane są zawsze z zalecenia lekarza. Zapewniają stabilizację kości, stawów i mięśni. Wspomagają proces leczenia po operacjach, złamaniach i poważnych zwichnięciach.

Przy wyborze opaski uciskowej lub ortezy należy kierować się jakością produktu i źródłem jego pochodzenia. Akcesoria rehabilitacyjne najlepiej kupować w sklepach przyszpitalnych lub dobrych sklepach internetowych. A.Z.M. Medical – sklep medyczny w Krakowie oferuje realizację zakupu ortezy lub opaski uciskowej na nadgarstek i umożliwia refundację NFZ zakupionych sprzętów rehabilitacyjnych.