loading image
539 350 983

Konsultant medyczny online

882 572 813

Sklep dyżurny Focha 33

735 986 088

Dział Handlowy

Kwas hialuronowy – jak to działa?

W ciele każdego człowieka w sposób naturalny występuje substancja zwana kwasem hialuronowym. Przyjmuje ona postać soli sodowej czyli hialuronianu sodu. Znajduje się w wielu tkankach, a także w płynie maziowym (zmniejsza tarcie między powierzchniami chrząstek stawowych, chroniąc je przed uszkodzeniem). Odpowiada głównie za proces wiązania wody. Niestety, wraz ze starzeniem się organizmu, stopniowo zmniejsza się jego ilość i nie zostaje już uzupełniona przez organizm. Wpływa to negatywnie na funkcje tkanek i dochodzi do ich niszczenia. Na przeciw temu problemowi wychodzi więc możliwość uzupełniania kwasu hialuronowego z zewnątrz - poprzez zastrzyki. Dostawowe podawanie kwasu hialuronowego stało się efektywnym środkiem w walce z chorobą zwyrodnieniową stawów

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Wiskosuplementacja, bo tak nazywa się leczenie zmian zwyrodnieniowych stawów przy udziale kwasu hialuronowego jest dla pacjenta całkowicie bezpieczna. Obecna w medycynie jest już od 1986 roku. Niezwykle rzadkie występowanie skutków ubocznych, pozwala na przyjmowanie tej formy leczenia u osób, które słabo tolerują, bądź nie mogą korzystać z innej drogi do utrzymania sprawności. Potwierdzono efektywność oraz akceptację biorących udział w badaniu naukowym

Od czego zależy ilość iniekcji?

Aby leczenie przyniosło oczekiwane rezultaty konieczne jest przeprowadzenie od 1 do 3 iniekcji lub więcej w zależności od wskazań lekarza. Tak jak w wielu innych schorzeniach, również tutaj duży wpływ ma stopień rozwoju choroby. Preparaty obecne w naszych sklepach dają możliwość odczucia ulgi i zmniejszenia dolegliwości bólowych już w niedługim okresie po kuracji. Istnieje możliwość leczenia kilku stawów w tym samym czasie. W razie zaistnienia konieczności, cykl leczenia może zostać powtórzony.

Zalety stosowania kwasu hialuronowego

Efekty działania nie sprowadzają się jedynie do krótkotrwałej poprawy. Pozwalają na polepszenie jakości życia na długi czas. Użycie kwasu hialuronowego jest szczególnie wskazane w grupie pacjentów, u których ze względu na inne przeciwwskazania niemożliwa jest kuracja np. niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi lub nie mogą lub nie chcą zostać poddani endoprotezoplastyce stawu kolanowego.

Wskazania do leczenia

Iniekcje wskazane są głównie w przypadku ograniczenia ruchomości stawu kolanowego i innych stawów maziówkowych w przebiegu zmian degeneracyjnych i pourazowych. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest pomocniczo w leczeniu chorób kości i stawów – zwłaszcza przy ich zwyrodnieniu. Jedną z najczęstszych przyczyn utraty samodzielności przez osoby starsze jest choroba zwyrodnieniowa stawów. Ból rzutuje na znaczne obniżenie jakości życia. Wpływ na to ma m.in. obecność w zajętym stawie stanu zapalnego. 

Preparaty dostępne w sieci naszych sklepów medycznych 

Kwas hialuronowy Ost

Wyrób medyczny Ost pomaga w walce ze sztywnością stawów oraz zmniejsza dolegliwości bólowe towarzyszące chorobie zwyrodnieniowej. Produkt nie wywołuje reakcji alergicznych, gdyż podczas jego wytwarzania zostaje wysoko oczyszczony. Cykle leczenia są możliwe do powtórki, gdy tylko istnieje taka potrzeba. Ost zawiera 20mg/2ml soli sodowej kwasu hialuronowego. 

Kwas hialuronowy Ost Plus

Podobnie jak preparat Ost, kwas hialuronowy Ost Plus służy do uzupełniania ubytków związanych z degeneracją stawów. Dzięki zwiększonej dawce, możliwe jest zredukowanie ilości iniekcji, a co za tym idzie przyspieszenie efektów leczenia. Zawiera 0,04g/2ml soli sodowej kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy Flexus Fluid

Flexus Fluid równoważy mechaniczne obciążenia z zewnątrz. Wpływa ochronnie na tkankę maziową i wspomaga odnowę chrząstki stawowej. Stosowanie wskazane jest w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów. Preparat jest jednorazowy, podczas terapii stosuje się trzy iniekcje.Zawiera 25mg/2,5ml roztworu hialuronianu sodu

Opracowanie : lic. Agnieszka Stefanowska 

Kategorie dla Pacjenta :