loading image
539 350 983

Konsultant medyczny online

882 572 813

Sklep dyżurny Focha 33

735 986 088

Dział Handlowy

Dlaczego warto posiadać piłkę rehabilitacyjną oraz jak dobrać odpowiednią piłkę dla siebie?

Piłka rehabilitacyjna jest narzędziem korygującym wady postawy i bóle kręgosłupa. Zalecana przez lekarzy oraz fizjoterapeutów, coraz częściej pojawia się w domach. Może wzmacniać profilaktykę zdrowotną mięśni i stawów, ale też leczyć kontuzje i urazy. To właśnie dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Grupą, która ceni piłki rehabilitacyjne są również kobiety w ciąży. Piłka ortopedyczna może zmniejszyć napięcie w dolnych częściach kręgosłupa i poprawić sprawność mięśni miednicy. Jakie są inne plusy takich produktów? I jak dobrać odpowiednią piłkę dla siebie? 

piłka rehabilitacyjna

Piłka do rehabilitacji - dlaczego warto ją mieć?

Piłka do ćwiczeń rehabilitacyjnych koryguje wady postawy (np. skoliozę), dlatego fizjoterapeuci polecają ją nawet dzieciom. Piłka do ćwiczeń rehabilitacyjnych jest więc chętnie wybierana przez rodziców i opiekunów, żeby od najmłodszych lat zadbać o prawidłową postawę najmłodszych.  Nie jest to jednak wyłącznie piłka do rehabilitacji kręgosłupa. Służy również:

  • rehabilitacji dłoni,
  • poprawieniu ogólnej elastyczności ciała (55 i 65 cm), 
  • redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, 
  • leczenia dysfunkcji układu nerwowego, 
  • zachowywania wyprostowanej postawy ciała (jeśli stosujemy piłkę jako siedzenie, np. podczas pracy), 
  • zabawy (zalecana jest tu piłka z kolcami dla dzieci). 

Piłki rehabilitacyjne są dostępne w ofercie sklepów medycznych. Sprzedaje je np. AZM Medical sklep medyczny w Krakowie. Piłka do ćwiczeń w Krakowie dobrana w ramach terapii albo indywidualnych zajęć, pomoże w powrocie do zdrowia i osiągnięciu lepszej postawy ciała.

Wybierz odpowiednią piłkę

Piłka do rehabilitacji, która będzie dobrze dopasowana do pacjenta, przełoży się na skuteczność jej stosowania. Kryteria nie dotyczą tylko wielkości, ale też struktury i kształtu. Klasyczna, duża piłka rehabilitacyjna jest najbardziej uniwersalna. Przydaje się do ogólnorozwojowego treningu dla każdej grupy wiekowej. Piłki mogą też zastępować krzesła do biurka lub stołu. Przy konieczności stymulacji sensorycznej lub leczenia kontuzji, zalecane są piłki rehabilitacyjne typu orzeszek. Są one bardziej owalne i na środku mają zaznaczone wgłębienie. Do masażu (np. poprawiającego mikrokrążenie po urazie) wskazana jest natomiast piłka z kolcami. Przy dysfunkcji rąk, warto z kolei sięgnąć po piłkę żelową. Dla dzieci zaleca się hopper z rogami lub uchwytem, przeznaczony do skakania i zabawy.

Piłka do ćwiczeń kręgosłupa i innych części ciała jest często wykorzystywana po ciężkich urazach i przebytych operacjach. To tani, rehabilitacyjny środek, który pozwala wrócić do pełnego zdrowia fizycznego. Jednocześnie może on skutecznie zredukować otyłość i poprawić ogólny wygląd sylwetki. Piłka rehabilitacyjna znajduje też uznanie u dzieci, które używają jej przede wszystkim do zabawy. Przez zabawę wpływają na prawidłowy rozwój postawy kręgosłupa i zapobiegają jego zwyrodnieniom.